Sal. Haz 18th, 2019

PCHackerlife

info@pchackerlife.com

Şarz Aletleri İle Telefonunuz Kopyalanıp Hacklenebilir.

2 min read

Şarz Aletleri İle Telefonunuz Kopyalanıp Hacklenebilir.

 

 

Merhabalar Bugünkü Blog yazımızda Topluma Açık Şarz Otomatları veya Tanımadığımız Kişilerin Bilgisayarında Telefonumuzu Şarz Etme İsteği ,Bizim İçin Ne gibi Güvenlik Zaafiyeti Teşkil Eder. Bunun Üzerine Kısa Bir Blog Yazımız Olacak Umarım Beğenirsiniz.

 

Hepimizin Başına Gelir Telefonumuzun Şarzı Bitmesi,Tam Olamdık Yerlerde ve Zamanda. İlk Çare Olarak, Eğer Şarz Aletimiz Yanımızda İse Bir Elektirik Prizi Aramak ve Telefonumuzu Şarz Etmek; Tamam Şimdi Biraz daha Zorlaştıralım Şarz Aletimizide Yanımıza Almayı Untumuşuz. Peki Bulunduğumuza Ortamda Sadece 2 Alternatif Var.

1- Şarz Otomatları

2-Laptop Sahibi Tanımadığımız İnsanlar

Şarz Otomatları Telefonumuzu Belli Bir Ücret Karşılığında Şarz Etmeyi  Vaat Eder. Bu Aletleri Hemen  Hepimiz Seyahatlarımız Sırasında Bir havalimanında veya Ototbüs Terminallerinde ,Dinlenme Tesislerinde Hatta Alışveriş Merkezlerinde Bile Rastlamışızdır.

 

 

Kötü Niyetli Bir kişinin manipüle etmiş Olduğu Bir Şarz Otomasyonu Telefon Bilgilerimizi İstem Dışı Paylaşıma Açmamıza Neden Olacaktır.( Güvenlik Nedeniyle Bunun Detaylarını ve Nasıl Yapıldığını anlatmayacğım )

Güvenlik Firmasının Yayınlamış Olduğu Videoda Bu Konudaki zafiyetin Nasıl Olduğunu Az Çok Tahmin Edebilirisiniz.

 

Güvenlik Önlemi : Mümkünse telefonumuz İçin Kendi Taşınabilir ( Powerbank )Şarz Kutlularımızı Yanımızda Bulunduralım. İphone Telefonlarımızda Herhangi Bir Bilgisayar veya Bağlantılarda GÜVENME   Seçenegini Etkinleştirelim.Tanımadığımız  veya Art niyetli Kişilerin Olabileceğini Düşünerek Telfonlarımızı Bilgisayarlar Üzerinden Şarz Etmeyelim.

 

Umarım Bu Yazımız Sizler İçin Yaralı Olmuştur.

İnsanoğlu, Düşünebildiği ve Aklının  Sınırlarını Zorladığı zaman Yapamıyacağı  Birşey Yoktur. Önemli Olan Biliginin Nasıl ve Ne Şekilde kullanıldığıdır.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir